Archiwum: grudzień 2017

1 grudzień ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

2017-12-03

W PCE 1 grudnia w ramach szkonych obchodów Światowego Dnia AIDS zorganizowano apel, który miał na celu pogłębienie wiedzy na temat AIDS oraz kształtowanie postaw tolerancji dla osób chorych. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs na najlepszą prezentację multimedialną na temat profilaktyki HIV i AIDS zwyciężył Maksymilian Pasierb, II miejsce zajął Tobiasz Dam, III miejsce Wiktor Jasiakiewicz.

Czytaj więcej »

I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie z Fizyki

2017-12-04

Uczniowie PCE - Kasia Gędoś i Krzysztof Pająk zajęli I miejsce w XIV Powiatowym Konkursie z Fizyki pod hasłem "Fizyka w eksperymencie uczniowskim", który odbył się w naszej szkole 4 grudnia. Wystąpiło 20 uczestników, którzy reprezentowali siedem szkół naszego powiatu. 

 

Czytaj więcej »

Mikołaj w szkole

2017-12-11

6 grudnia tradycyjnie odwiedził nas Święty Mikołaj i rozdał prezenty grzecznym dzieciom. Zobaczcie w galerii.

Czytaj więcej »

Dzień otwarty w szkole

2017-12-12

13.12.2017 r. o godz. 1630 - 1800  zapraszamy na dzień otwarty w naszej szkole oraz zebranie z wychowawcą kl. IV Technikum. Jest to okazja do spotkania z nauczycielami uczącymi. Zapraszamy!

Czytaj więcej »

III Powiatowy Turniej Ortograficzny o "Pióro Starosty Chrzanowskiego"

2017-12-13

W dniu 08 grudnia uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Gędoś z klasy 2 technikum, Tobiasz Dam z klasy 1 technikum oraz Sławomir Jędrocha i Sebastian Russek z klasy 3 technikum wzięli udział w III Powiatowym Turnieju Ortograficznym o "Pióro Starosty Chrzanowskiego". Uczniowie do turnieju przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Sławomira Tomaszka.

Czytaj więcej »

Wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”

2017-12-17

12 grudnia 2017 klasa III b Branżowej Szkoły I stopnia pod opieką p. Ewy Saługi uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Uczniowie poznali historię Górnego Śląska od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku. Oglądali wystawę w miejscu dawnej kopalni Katowice, która przez blisko 200 lat była świadkiem i uczestnikiem historii.

Czytaj więcej »

III miejsce dla PCE w etapie rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż

2017-12-19

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć.Kasia Gędoś reprezentująca naszą szkołę musiała wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej »