Powiatowe Centrum Edukacyjne najlepszym technikum w powiecie chrzanowskim

2019-01-24

W ogólnopolskim rankingu techników przygotowanym przez miesięcznik „PERSPEKTYWY” Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie uplasowało się na na 277 miejscu w kraju, kolejna szkoła techniczna z naszego powiatu uplasowała się na 336 miejscu.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2018 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.).

Natomiast w rankingu małopolskich techników Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie uplasowało się na 39 miejscu w województwie małopolskim, uzyskując najwyższą notę w powiecie chrzanowskim wśród szkół technicznych.