FOTOGRAFIA SOLARNA

2019-11-04

28 października, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w prelekcji na temat fotografii solarnej. W tajniki tematu wprowadził uczniów artysta fotografik, instruktor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini - pan Karol Mroziewski.

Po zakończeniu części teoretycznej, na lekcji plastyki, młodzież wykonała prototypy aparatu fotograficznego (camera obscura). W puszkach umieszczony został papier fotograficzny, zrobiony w jednej ze ścianek otwór, pełni rolę obiektywu. Promienie światła wpadające przez otwór utworzą  odwrócony i pomniejszony obraz. Specyficzne aparaty fotograficzne zostały rozmieszczone w otoczeniu Szkoły. Po kilkutygodniowym naświetlaniu, zostaną zdjęte, a utrwalony przez światło obraz, będzie poddany obróbce komputerowej.