Sukcesy w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Górach.

2015-11-23

Tematem tegorocznego konkursu był „Beskid Śląski”. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego oraz Szkolnych Kół PTT.
Gabriel Kępka zajął III miejsce w kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła wywalczyło II miejsce w kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Gabriel Kępka, Dawid Orszulak, Dawid Trojnacki oraz Dawid Kowalczyk.

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacyjnym oraz Urzędem Gminy Chrzanów zorganizowało Czwarty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem „Beskid Śląski” dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego oraz Szkolnych Kół PTT. Patronat honorowy nad konkursem pełnili: Pan Józef Haduch – prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz Starosta Chrzanowski - Pan Janusz Szczęśniak. Panu Staroście serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe konkursu. Patronat medialny sprawowały: Tygodnik ,,Przełom”, Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Kulturalny Chrzanów.
Do konkursu przystąpili uczniowie z 14 szkół gimnazjalnych, 6 szkół ponadgimnazjalnych, oraz 4 Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT.
Zgromadzonych gości w imieniu organizatorów przywitali uczniowie PCE – Dominik Reszka i Jan Szostak krótkim przemówieniem oraz recytacją wiersza Kazimierza Przerwy- Tetmajera pt.„Pozdrowienie”.
Później uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań, których autorem był przewodnik beskidzki Adam Biel. Prace sprawdzała komisja w składzie: przewodniczący – Adam Biel oraz członkowie: Wiesław Kurowski, Józef Ryś, Marcin Kornecki, Marcin Ryś oraz Bogumił Ryś. Po zakończeniu części pisemnej konkursu, aby poczuć turystyczną atmosferę, zaprosiliśmy gości do wspólnego śpiewania piosenek, umilających wędrówkę nie tylko po beskidzkich wierchach. Program został przygotowany i zaprezentowany przez Pana Konrada Szczurka. W czasie pracy komisji uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi mogli zwiedzić naszą szkołę pod opieką nauczycieli oraz uczniów lub obejrzeć prezentację -,,Himalaiści w strefie śmierci” .
Nagrody wręczali zwycięzcom: Burmistrz Chrzanowa Pan Marek Niechwiej, Pani Ewa Szydłowska-Koryczan- dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, prezes Zarządu Głównego PTT Pan Józef Haduch, dyrektor PCE w Chrzanowie Pan Mariusz Wacławek oraz prezes PTT Oddziału w Chrzanowie Pan Remigiusz Lichota.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu: Staroście Chrzanowskiemu, prezesowi Zarządu Głównego PTT, Burmistrzowi Chrzanowa, dyrektorowi Powiatowego Centrum Edukacyjnego, prezesowi PTT Oddział w Chrzanowie, nauczycielom: Pani Marii Issakiewicz, Pani Marioli Wójcik, Panu Pawłowi Rybie, Panu Konradowi Szczurkowi oraz uczniom, którzy zajęli się przywitaniem i obsługą gości. Dziękujemy także Paniom z obsługi szkoły, które włożyły nieoceniony trud w przygotowanie sal dla gości.
Już dziś zapraszamy do udziału w piątej edycji konkursu w następnym roku szkolnym, której tematem będzie - Beskid Mały.

Więcej zdjęć na stronie http://www.chrzanow.ptt.org.pl