97. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

2015-11-13

Uczniowie PCE z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przedstawili program artystyczny zatytułowany ,,Relacje”- TV PCE przygotowany pod kierunkiem mgr Ewy Saługi oraz mgr Jadwigi Kubickiej. Wystarczy odpowiednia scenografia i najważniejszy element – ekran telewizora.

Po cóż wzywać ekipę telewizyjną, a potem denerwować się, że wyemitowano kilkanaście sekund z materiału, który kręcono cały dzień? Lepiej „stworzyć” własną telewizję.

Sala gimnastyczna na moment zamieniła się w przestrzeń studia telewizyjnego pełnego reporterów relacjonujących wydarzenia z różnych miejsc miasta. Obrazy wyświetlane na ekranie spełniły rolę monitorów znajdujących się w prawdziwym studiu telewizyjnym. Prowadzący program „łączyli się” ze swoimi wysłannikami pracującymi w różnych częściach naszej miejscowości.
Jeśli relacje na żywo, to i sala koncertowa pełna uczniów śpiewających pieśni patriotyczne przygotowanych przez mgr. Konrada Szczurka.