I miejsce w Powiatowym konkursie z Fizyki!

2015-12-04

Zwycięzcami XII edycji konkursu o puchar przechodni dyrektora PCE zostali uczniowie naszej szkoły - Grzegorz Dębski i Krystian Jarczyk z klasy I TME. Zaprezentowali oni serię doświadczeń, a najefektowniejszym była rakieta odrzutowa zrobiona z plastikowej butelki oraz denaturat jako paliwo. Tutaj możecie obejrzeć film.

II miejsce w konkursie zdobyli uczniowie II LO w Chrzanowie - Katarzyna Kosowska oraz Anna Urbańczyk. Dziewczyny zaprezentowały projekt elektrownię wodną, która wyprodukowała prąd do zasilenia świecącej diody.
III miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Kwaczale – Monika Ostrowska i Kinga Czak. Zespół zaprezentował doświadczenie pt: „Ciekawe właściwości stanów skupienia od kuchni”.
Specjalne wyróżnienie dla Najlepszego Gimnazjum zostało przyznane zespołowi z gimnazjum z Kwaczały.
Wszystkim gratulujemy udziału, zaangażowania i sukcesów. Zapraszamy już dziś na XIII edycję za rok!
Eksperymenty oceniała komisja w składzie: przewodniczący Bogdan Pikoń z PCE w Chrzanowie, Bożena Chytry z PG nr 2 w Trzebini, Bogusława Kidawska z II LO w Chrzanowie oraz Joanna Sęk z gimnazjum w Kwaczale.