Wizyta zawodoznawcza w firmie HEWALEX.

2015-12-16

Klasa II technikum pod opieką wychowawczyni Marii Issakiewicz oraz kierownika warsztatów szkolnych Pana Marka Batora uczestniczyła w szkoleniu przeprowadzonym przez pracowników firmy produkującej kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz osprzęt instalacji solarnych.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z produkcją i działaniem kolektorów płaskich jak również kolektorów próżniowych oraz podgrzewaczy pojemnościowych przewidzianych do podgrzewania wody użytkowej lub wspomagania ogrzewania budynku. Firma Hewalex oferuje również zespoły pompowo-sterownicze, zatem zostało również omówione programowanie sterowników powyższych urządzeń. Uczestnicy szkolenia zobaczyli na żywo pracę systemu "EKONTROL", w którym użytkownik ma możliwość zdalnego nadzoru pracy instalacji solarnej i pompy ciepła. Młodzież zwiedziła również halę produkcyjną i na żywo zaobserwowała etapy wytwarzania kolektorów słonecznych.
Serdecznie dziękujemy zarządowi firmy Hewalex za przeprowadzenie bezpłatnego szkolenia dla młodzieży naszej szkoły, a w szczególności Panu Ireneuszowi Jeleniowi.
Dziękujemy również Panu Marcinowi Bębenkowi, który w sposób znaczący pomógł nam w zorganizowaniu tego projektu.