Zespół Szkół Technicznych „FABLOK” dołączył do OSE

2020-09-16

W dniu dzisiejszym Zespół Szkół Technicznych „FABLOK” dołączył do OSE - Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkole dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu

Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Operator OSE zapewnia szkołom usługę dostępu do szerokopasmowego Internetu o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s, usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego obejmujące ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, monitorowanie zagrożeń i bezpieczeństwa sieciowego, w tym wsparcie szkół w podejmowaniu działań zabezpieczających uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju, oraz usługi ułatwiające użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych. Usługi te są świadczone nieodpłatnie.