My tam byliśmy - MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2013 wrzesień 2013

2013-09-30

Już po raz drugi uczniowie PCE uczestniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców. , które są naszą pasją.

Podczas prezentacji zorganizowanych przez Akademie Górniczo Hutniczą mogliśmy poznać metody przetwarzania mowy ,sposoby komunikowania się maszyn, techniki transmisji bezprzewodowej. Szczególnie zainteresował nas pokaz dotyczący lewitacji magnetycznej, informacje o wykorzystaniu nadprzewodników nie były nam zupełnie obce. Na wydziale Informatyki, Elektronikii i Telekomunikacji uczestniczyliśmy w prezentacji dotyczącej fotowoltaiki, dowiedzieliśmy się w jaki sposób pozyskać energię elektryczną ze słonecznej i gdzie ją zastosować.

Wyjazd na MNN umożliwił nam poznanie nieograniczonego świata nowoczesnych technologii

Uczniowie KL. II tech. el/mechatronik

Opieka Beata Maśko, Maria Issakiewicz.