UCZNIOWIE ZST "FABLOK" WYRÓŻNIENI W KONKURSIE PATRIA NOSTRA

2021-10-06

03 października 2021 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Patria Nostra”. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Damian Knapik, Mateusz Pabis i Radosław Siejka z kl. 4a technik mechatronik zajęła w nim siódme miejsce.

Warto dodać, że w VI edycji konkursu, oprócz szkół polskich, udział wzięły również placówki polskie z Francji, Szkocji, Litwy i Ukrainy. To już kolejny sukces naszych uczniów w tym konkursie. Drużynie z naszej szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W uroczystości wzięli udział między innymi: wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk, senator Andrzej Pająk, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, posłowie do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej - Jan Żaryn, przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz fundatorów nagród. Wydarzenie było transmitowane przez TVP 3 Kraków oraz Polskie Radio-Dwójka.

Opiekunami projektu były: p. Ewa Saługa, s. Małgorzata Syjud oraz p. Agnieszka Kulig