V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach „Beskid Mały”

2016-11-26

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach pod hasłem ,,Beskid Mały” rozpoczął się góralskim powitaniem i bajaniem o góralskim języku i ceprowskim jego rozumieniu. O ciekawe nagrody walczyło 11 szkół gimnazjalnych, 6 szkół ponadgimnazjalnych oraz 6 Szkolnych Kół Krajoznawczych Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Fotorelacja na stronie PTT Chrzanów - kliknij tutaj.

Prócz pucharów, dyplomów, plecaków, śpiworów oraz nagród książkowych wszyscy zaproszeni gości otrzymali upominki. Uczestnicy konkursu wzięli również udział
w losowaniu dodatkowych nagród (za udział) – kijków trekkingowych oraz piłek do gry w siatkówkę.

Po raz kolejny udało nam się przygotować konkurs dla ludzi gór
i ciekawych gór – serdeczne podziękowania, Remku (dla niewtajemniczonych – to nasz prezes, naszego chrzanowskiego oddziału PTT).

Dziękuję także naszym uczniom - chłopcom z klas I a, II, III, IV za sprawne zajęcie się gośćmi, zaś Pawłowi Prowalskiemu, Pawłowi Święszkowi i Krystianowi Jarczykowi za oficjalne rozpoczęcie konkursu. Bez was nic się nie dzieje.

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział
w Chrzanowie oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne
w Chrzanowie.
Patronat honorowy: Pan Wojciech Szarota – prezes Zarządu Głównego PTT oraz Starosta Chrzanowski - Pan Janusz Szczęśniak. Patronat medialny: Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej ,,Przełom”, Chrzanowska Telewizja Lokalna i Kulturalny Chrzanów.
Fundatorzy nagród: Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział
w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie, Urząd Miejski w Chrzanowie oraz Starostwo Powiatowe
w Chrzanowie.
Autor testu: przewodnik beskidzki - Pan Adam Biel.

Prelekcja ,,10 najpiękniejszych miejsc w Rumuni”: przygotowanie
i prowadzenie – Pan Józef Haduch.

Zapraszamy do udziału w 6 edycji konkursu w następnym roku szkolnym - tematem będzie Beskid Wyspowy.

Aldona Kozak
prezes SKK PTT