„Poznaj swoje prawa w pracy”.

2022-12-04

Zaproszenie do udziału w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”.
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.
1
Konkurs jest organizowany w naszej szkole w ramach realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności.
Minister Edukacji i Nauki objął honorowym patronatem X edycję konkursu „ Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 przez Państwową Inspekcję Pracy.
Konkurs przebiega w trzech etapach, które organizowane są w ciągu jednego roku szkolnego.
I etap konkursu – szkolny
Szkolny Komitet Konkursowy przeprowadza test i wyłania dwóch uczniów do reprezentowania szkoły na etapie regionalnym.
Zadaniem konkursowym dla uczestników jest udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Test opracowany przez Szkolny Komitet Konkursowy składa się z 25 pytań.
Regulamin konkursu oraz baza pytań na rok szkolny 2022/2023 jest pod załączonym linkiem:
Zapisy do konkursu u Pana Pawła Olszowskiego do 9 grudnia.
Konkurs odbędzie się 16 grudnia w sali 31 w godzinach 8:25- 10:05