Promocja w Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini

2023-01-19
W dniu dzisiejszym gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini. Uczniowie klas o profilu mechatronicznym ( Krzysztof Uroda, Bartosz Remin) zaprezentowali uczniom klas siódmych i ósmych układy mechatroniczne, które przygotowali samodzielnie. Siódmo- i ósmoklasiści ćwiczyli z wielkim zainteresowaniem na układach opartych na elementach pneumatycznych i elektrycznych.

Uczniowie samodzielnie sterowali układami, również sterowanym komputerowo manipulatorem. Zaprezentowaliśmy również ciekawe mechanizmy stosowane w budowie maszyn, w tym mechanizm maltański i przekładnię planetarną.
Analizowaliśmy także za pomocą oscyloskopu przebiegi elektryczne uzyskane na generatorze.

Prezentacje szkoły i pracowni mechatronicznej poprzedził występ gitarowy ucznia klasy 1 ta Igora Bobowskiego.
Mamy nadzieję, że uczniowie SP6 odwiedzą nasze wspaniałe pracownie 1 marca 2023 r. podczas Dni Otwartych Szkoły.