Mamy I miejsce drużynowo w biegach na orientacje!

2013-11-06

W marcu uczniowie PCE w Chrzanowie po raz pierwszy wzięli udział w XI Grand Prix Chrzanowa w Parkowym Biegu na Orientację. Michał Jaroszek z klasy III mechanik technikum kilka dni wcześniej zajął I miejsce indywidualnie w I Powiatowym Biegu na Orientację Szkolnych Kół PTT Odział w Chrzanowie.

Michał Jaroszek z klasy III mechanik technikum kilka dni wcześniej zajął I miejsce indywidualnie w I Powiatowym Biegu na Orientację Szkolnych Kół PTT Odział w Chrzanowie. Potem stanął na podium, ponieważ zajął II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych uczniowie PCE zdobyli I miejsce z ilością 36 punktów.

Impreza organizowana przez Klub Sportowy ”Kościelec” Chrzanów pod patronatem Burmistrza Chrzanowa, Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej ,,Przełom”, Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej oraz Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej cieszy się od lat dużym zainteresowaniem – nie tylko sportowców, ale i uczniów, wśród których odkrywa się prawdziwe talenty. Uczniowie PCE w klasyfikacji indywidualnej uplasowali się kolejno od II do IX miejsca. Zwycięzcy otrzymali nagrody od sponsorów, którymi byli: Gmina Chrzanów, Klub Sportowy „Kościelec” Chrzanów oraz Przedszkole Samorządowe nr 9 w Chrzanowie.

Był to pierwszy etap zawodów. Ostatni etap przewidziany jest na październik, więc jeszcze trochę przed nami. Tegoroczna edycja cyklu rozpoczęła się – mimo kalendarzowej wiosny- w dość ekstremalnych warunkach. Tym bardziej należą sie słowa uznania tym, którzy zdecydowali się na start w biegu na terenie Osiedla Młodości.

Drużyna z PCE w Chrzanowie:

• Jaroszek Michał
  • Dudek Dominik
  • Babiarz Wojciech
  • Dębski Kamil
  • Sądecki Kamil
  • Król Michał
  • Filipek Dawid
  • Kośmidek Korneliusz
  • Abram Janusz

Tak było na początku…

Od marca uczniowie brali udział jeszcze w pięciu cyklach tych zawodów. W końcowym wyniku tej imprezy uplasowaliśmy się także na I miejscu jako drużyna, zaś uczeń klasy IV mechanik – Michał Jaroszek indywidualnie zajął II miejsce. Pozostali uczniowie, którzy zapracowali na sukces drużyny to: Dominik Dudek, Kamil Dębski, Kamil Sądecki, Michał Król, Wojciech Babiarz, Dawid Filipek, Michał Domurat, Korneliusz Kośmidek i Janusz Abram.