Dobra szkoła blisko Ciebie!

2023-03-02
1 marca br. w ramach dni otwartych promował się Zespół Szkół Technicznych "FABLOK" w Chrzanowie. Szkołę odwiedził Bartłomiej Gębala - wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego.
Kto był w tej placówce ten wie, że atmosfera jest wspaniała. Uśmiechnięci i przyjaźni nauczyciele, zadowoleni uczniowie i świetne warunki do nauki, w tym bardzo dobrze wyposażone pracownie. I cała masa zajęć dodatkowych, wycieczek, inicjatyw takich jak „Pączek dla Afryki”, koło teatralne, które w porozumieniu ze Starym Teatrem w Krakowie zachęca uczniów to tej formy spędzania czasu, szkolne koło Caritas prowadzone przez pozytywnie zakręconą i wiecznie uśmiechniętą siostrę Małgorzatę. Zresztą, wiele by wymieniać.
Uczniowie kl. 2a o profilu technik mechatronik: Szymon Besztocha i Kosma Adamczyk z entuzjazmem opowiadali dziś o możliwościach, jakie daje im edukacja w "FABLOKU” zapewniając, że wybraliby tę szkołę po raz drugi.
W ZST "FABLOK” uczą się także dziewczęta. Przykładem Kamila Ogorzały, uczennica klasy 4 technikum na profilu technik mechanik. Nie narzeka, że jest jedyną dziewczyną w klasie. Wybrała tę placówkę z trzech powodów. Mieszka blisko szkoły i interesuje się drukiem 3D oraz... obróbką skrawaniem taką jak frezowanie czy toczenie na tokarce .W "FABLOKU” szlifuje swoje talenty, a o pracę po ukończeniu edukacji się nie boi.
- Rynek pracy kładzie nacisk na specjalistów technicznych. Myślę, że nie będę miała problemu z zatrudnieniem - podkreśla.
Wszak ukończenie szkoły technicznej to gwarancja zatrudnienia.