Pobyt studyjny w miejscu Pamięci Auschwitz

2023-04-23

Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne - pobyt studyjny w miejscu Pamięci Auschwitz dla uczniów z kl. II ta mechatronik.

Program obejmował zwiedzanie ogólne terenów byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz oraz warsztaty prowadzone przez edukatora MCEAH. Tematem warsztatowym był "Los dzieci w KL Auschwitz".
Miejscem, które każdy człowiek, chociaż raz w życiu, powinien odwiedzić. Zobaczyć z bliska ogrom tragedii ludzi – „numerków”, pozwolić sobie na chwilę refleksji i zadumy nad tym, jak cennym darem jest życie oraz oddać hołd ludziom tam zamordowanym. Zgodnie ze słowami George Santayana: „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”. Musimy pamiętać, by tak straszny rozdział w historii ludzkości już nigdy więcej nie miał miejsca.