2023-09-18
Czytamy "Nad Niemnem"
15 września 2023 r. w naszej szkole odbyło się narodowe czytanie - ogólnopolska akcja wspólnego czytania, która po raz pierwszy została zainicjowana w 2012 r. przez  Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Akcja ta ma na celu propagowanie czytelnictwa (które we wspólnym gronie przynosi jeszcze więcej przyjemności :)) oraz przybliżenie sylwetki i twórczości wybitnych Polaków.

W tym roku wyróżniona została powieść "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, jednej z najwybitniejszych powieściopisarek końca XIX wieku. Naszym gościem honorowym, który zainaugurował spotkanie była dyrektor Agnieszka Siejka-Lasoń. Uczniowie klas pierwszych świetnie poradzili sobie z trudnym, staropolskim językiem prezentując własną interpretację utworu. Czytaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz muzyka polskiego kompozytora Andrzeja Kurylewicza "Rzeka Niemen".