3 ta w muzeum sakralnym w Płazie

2024-01-29

Tajemnice Dziedzictwa: Muzeum Sakralne w Płazie - Skarb Narodowy Bez Granic
Wizyta klasy 3ta w muzeum sakralnym w Płazie była niezapomnianym doświadczeniem, uświadamiając uczniom bogactwo dziedzictwa kulturowego Polski.

Muzeum nie tylko pełni rolę wystawienniczą, ale także stanowiło harmonijną przestrzeń, gdzie historia i sztuka splatały się w fascynujący sposób. Spotkanie z twórcami tego miejsca, wyjątkowymi Polakami, było prawdziwym przywilejem, a ich pasja do dziedzictwa kulturowego uczyniła muzeum skarbem narodowym.
W trakcie wizyty uczniowie poznali historię szopki ruchomej, symbolu polskiego rzemiosła artystycznego i narzędzia przekazu ważnych treści religijnych. Setki obrazów na ścianach muzeum przeniosły młodzież w świat przeszłości, gdzie dzieła te świadczyły o życiu, wierzeniach i historii ich rodzin. Obecność w muzeum pozwoliła lepiej zrozumieć korzenie i tożsamość narodową.
Dziękujemy za zaproszenie i cenne spotkanie z panem Markiem Oleszyckim i panem Jackiem Bańkowskim.