Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce

2013-11-20

W dniach 19-20 listopada 2013 r. klasy I i II technikum elektryk/ mechatronik wzięły udział w 2-dniowym stażu- wizycie zawodoznawczej zorganizowanej w ramach projektu "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce".

1

Uczniowie wraz z opiekunami: mgr Anną Wielgus, mgr Wiolettą Wojewodą, mgr Agatą Bolek oraz mgr Pawłem Olszowskim odwiedzili zakłady pracy i zapoznali się z ich funkcjonowaniem. 19 listopada uczniowie zapoznali się z programem produkcji w Andrychowskiej Fabryce Maszyn DEFUM S.A., pracownik zakładu z pasją opowiadał o swojej pracy i pokazał nowoczesne obrabiarki sterowane numerycznie, uczniowie zobaczyli halę montażu, lakierownię oraz zapoznali się z systemami narzędziowymi, systemami kontroli. Następnie autokarem przejechaliśmy do Ustronia, gdzie był zapewniony nocleg wraz z wyżywieniem w DW "Ondraszek". W Ustroniu kolejnym zakładem pracy była "Ustronianka" - jeden z wiodących zakładów zajmujących się produkcją wody mineralnej Ustronianka i innych napojów chłodzących. Uczniowie pełni wrażeń czekali na kolejny dzień wizyty zawodoznawczej. 20 listopada po śniadaniu wyruszyli do Międzybrodzia Bialskiego gdzie zwiedzili Elektrownię Szczytowo -Pompową PGE. Uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli prelekcję tematyczną dotyczącą budowy i funkcjonowania elektrowni wodnych w Polsce oraz zapoznali się z procesem technologicznym produkcji energii elektrycznej z zasobów odnawialnych. Na zakończenie wszyscy wyjechali kolejką na Górę Żar, gdzie zobaczyli ogromny zbiornik wodny. Wrażeń było co nie miara, nikomu się nie nudziło- Pan Przewodnik z PTTK informował o każdym ciekawym miejscu ....żal było wracać!

JAKI KIERUNEK STUDIÓW WYBRAĆ ?

Na to pytanie pomógł na odpowiedzieć mgr inż. Hubert Bubrowski pracownik Działu Nauczania AGH. Podczas wizyty w PCE przedstawił nam korzyści płynące ze studiowania na Akademii Górniczo Hutniczej. Mogliśmy zapoznać się z aktualna ofertą edukacyjną, warunkami rekrutacji, perspektywami dalszego rozwoju zawodowego.

Wielu z nas już teraz zdecydowało rozwijać swoją wiedzę techniczną na AGH.