Trwają DARMOWE kursy umiejętności zawodowych

2024-03-20

Trwają DARMOWE kursy umiejętności zawodowych oraz podnoszące kwalifikacje zawodowe w ramach trwałości projektu pn. „Poprawa edukacji zawodowej w PCE w Chrzanowie i ZS w Libiążu poprzez rozwój CKZ i oferty kształcenia zawodowego”, finansowane ze środków budżetu Powiatu Chrzanowskiego.

10 lutego br. rozpoczął się kurs z zakresu maszynowej obróbki skrawaniem (tokarz) w wymiarze 50 godzin, który będzie trwał do 20 kwietnia br. W zajęciach uczestniczy 6 uczniów, którzy poszerzają swoje umiejętności zawodowe. Dzięki nabytym umiejętnościom i opanowaniu obsługi tokarki zwiększy to ich szanse na rynku pracy (patrz – fotogaleria).

W terminie od 10 lutego 2024 r. do 27 lutego 2024 r. 6 uczniów ukończyło kurs spawania metodą TIG w ilości 104 godzin. Wszyscy kursanci po zdanym pomyślnie egzaminie przed Komisją Egzaminacyjną z Górnośląskiego Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach otrzymają uprawnienia zawodowe.

W dniach od 20 stycznia 2024 r. do 9 marca 2024 r. 5 uczniów ukończyło kurs obsługi programu Solid Edge pod drukarkę 3D w wymiarze 40 godzin. Zajęcia kursowe odbyły się w Zespole Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie. Uczniowie podczas kursu poznali metody i zasady obowiązujące podczas modelowania przestrzennego 3D, budowę oraz działanie drukarek 3D. Zdobyli umiejętności obsługi programu Solid Edge i wykonania druku 3D (patrz – fotogaleria).

Od stycznia br. trwają kursy: kurs z języka angielskiego (w wymiarze 60 godzin), kurs operatora obrabiarek CNC dla 6 uczniów (w wymiarze 50 godzin), kurs obsługi programu System AutoCAD dla 5 uczestników (40 godzin), kurs prawa jazdy kat. B dla 15 osób, kurs operatora koparkoładowarki dla 10 osób (czas trwania kursu wynosi 140 godzin) oraz kurs SEP dla 9 osób.

Od lutego br. trwa kurs „Matematyka w technice” (w wymiarze 60 godzin), kurs obsługi programu systemu Solid Edge (w wymiarze 40 godzin).

W marcu rozpoczęły się kursy: spawania metoda MIG (w wymiarze 153 godzin) i MAG (w wymiarze 140 godzin) po 6 uczestników, kurs operatora wózka jezdniowego podnośnikowego z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem dla 10 uczestników CKZ w wymiarzei 60 godzin, kurs programowania sterowników PLC z zastosowaniem w układach sterowania dla 5 uczniów w wymiarze 30 godzin.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w trwałości projektu i zdobycia nowych uprawnień zawodowych i umiejętności – ZAPRASZAMY.