"Szalone nożyczki" w Teatrze Bagatela

2024-03-21

20 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Bagatela w Krakowie, by wziąć udział w najbardziej nietypowym przedstawieniu pt. „Szalone nożyczki”. Nietypowym, bo interaktywnym!

Akcja tej niezwykłej komedii kryminalnej rozgrywa się w krakowskim salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki", nad którym mieszka, a właściwie mieszkała tajemnicza pianistka. Wieść o śmierci pianistki zaskakuje wszystkich pracowników oraz osoby korzystające z usług fryzjerskich.

Kto zabił? Z jakiego powodu? O tym decydują świadkowie - publiczność. Aktorzy wcielający się w postaci policjantów z krakowskiej policji i czterech podejrzanych, odtwarzają całą sytuację aż do momentu odkrycia morderstwa. Zbieranie dowodów trwa nawet w czasie przerwy. Każdy widz może podejść do podejrzanych, porozmawiać, by rozwiać wątpliwości. Spostrzeżenia skrzętnie notują policjanci zobowiązani do złapania mordercy. Następnie odbywa się głosowanie, w którym publiczność wyłania postać najbardziej podejrzaną o dokonanie zabójstwa. Większość naszej grupy zadecydowała, że  morderstwa dopuściła się Barbara Markowska - młoda, atrakcyjna fryzjerka, która cierpi na wygodny zanik pamięci. Jest jedyną spadkobierczynią zamordowanej. Ale czy mają rację? To trzeba wybrać się na sztukę i sprawdzić samemu!
Zabawa gwarantowana!