Wycieczka klasy II tb do Muzeum Śląskiego

2024-04-21

16 kwietnia klasa II tb pod opieką Pani Agnieszki Kulig i Pani Ewy Saługi wyruszyła na niezwykle interesującą wycieczkę do Muzeum Śląskiego, które mieści się na terenie nieczynnej już Kopalni Katowice.

Uczniowie mieli okazję zgłębić historię Śląska od średniowiecza do czasów współczesnych.
Najbardziej porywającą częścią wycieczki okazała się wystawa "Światło historii". Górny Śląsk na przestrzeni dziejów", będąca multimedialną podróżą przez historię regionu od najdawniejszych czasów do roku 1989. Eksponaty pochodzące z różnych dziedzin - archeologii, etnologii oraz historii - wzbudziły duże zainteresowanie uczniów. Szczególną uwagę przykuwały zdjęcia z okresu stanu wojennego oraz prezentacja wyposażenia mieszkań z różnych epok, co pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć życie przeszłych pokoleń.