FESTIWAL ZAWODÓW 2024

2024-04-26

Umiejętności typowe dla zawodów nowoczesnych i tradycyjnych mogli podglądać uczniowie kończący szkoły podstawowe.

Podczas targów, które odbyły się w dniach 24-25 kwietnia prezentacje zawodów przygotowały technika, szkoły branżowe, szkoły wyższe, pracodawcy i służby mundurowe. Przestrzeń wystawiennicza podzielona była na jedenaście stref, które pomagają uczniom usystematyzować wiedzę o perspektywach zawodowych w obrębie interesujących ich profesji oraz specjalizacji pokrewnych. Były to strefy: handlowo-usługowa, budowlana i energetyczno-chemiczna, elektryczno-informatyczna - w tej strefie prezentowała się nasza szkoła, mechaniczno-transportowa, medyczno-społeczna, rolniczo-leśna z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomiczna, służb mundurowych, pracodawców/nowych technologii, branżowych centrów umiejętności oraz doradztwa zawodowego. Stoisko przygotowali panowie Paweł Ryba, Tomasz Ostrowski oaz Kamil Likus. Targi odwiedziło kilka tysięcy młodzieży.