II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach

2013-11-28

28 listopada 2013r. wraz z PTT Oddział Chrzanów zorganizowaliśmy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Górach "Bieszczady". Patronat honorowy nad konkursem objął pan Adam Potocki, Starosta Powiatu Chrzanowskiego.

1

Do konkursu przystąpiło 38 uczniów z ośmiu szkół gimnazjalnych, jednej szkoły podstawowej, sześciu szkół ponadgimnazjalnych oraz pięciu Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT z powiatu chrzanowskiego. Po góralskim powitaniu gości i muzycznym wprowadzeniu przygotowanym przez pana Konrada Szczurka, dyrektor PCE, pan Mariusz Wacławek, wspólnie z Prezesem PTT Oddziału Chrzanów, Remigiuszem Lichotą, życzyli powodzenia uczestnikom konkursu. Uczniowie rozwiązywali testy składające się z 30 pytań, które przygotowali przewodnicy beskidzcy PTT – Janusz Foszcz i Remigiusz Lichota. W czasie, w którym komisja (przewodniczący - Adam Biel oraz członkowie: Józef Ryś, Marcin Ryś, Marcin Kornecki i Bogumił Ryś) sprawdzała testy, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi wzięli udział w prezentacji przygotowanej przez pana Zygmunta Jelenia, przewodnika beskidzkiego. Tematem prelekcji była wyprawa na Krym. Prezes PTT Oddziału Chrzanów zapowiedział tematykę III edycji konkursu. Patronat medialny konkursu pełnili: Chrzanowska Telewizja Lokalna i tygodnik ziemi chrzanowskiej „Przełom”. Nagrody sponsorowali: PTT Oddział Chrzanów, Urząd Miasta Chrzanowa, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne w Chrzanowie.