2013-12-06

X Powiatowy Konkurs Wiedzy z Fizyki i Astronomii o Puchar Przechodni Dyrektora PCE odbył się 6 grudnia 2013r.

1

W zawodach wzięło udział 11 uczniów, którzy reprezentowali szkoły: ZS w Libiążu, I LO w Chrzanowie, II LO w Chrzanowie, PCE w Chrzanowie oraz – po raz pierwszy – gimnazjum, PG nr 4 w Chrzanowie.  Zwycięzcą X edycji konkursu – podobnie jak w ubiegłym roku - zostali uczniowie II LO w Chrzanowie Michalina Dziadzio i Aleksandra Oleksiewicz. Tytuł doświadczenia: „Ruch drgający w życiu codziennym”. Ponieważ była to trzecia wygrana II LO pod rząd, puchar przechodni pozostaje w tej właśnie szkole już na stałe. II miejsce w konkursie zdobył uczeń PCE – Krzysztof Smolik. Zaprezentował dwa doświadczenia: jak zmierzyć prędkość dźwięku przy pomocy szeregu płomieni oraz czy szkło przewodzi prąd?