Spotkanie uczniów Technikum z absolwentami PCE

2017-09-20

W środę 20.09.2017r. odbyło się w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie uczniów Technikum z absolwentami PCE. Grzegorz Kłeczek - obecnie student II roku informatyki na Politechnice - ukończył klasę o profilu elektryk. Sebastian Staśko - technik mechatronik - obecnie studiuje informatykę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu. Drogi przyjaciół „ze szkolnej ławy” trochę się już rozeszły, jednak łączy ich wspólna cecha i przesłanie, z którym przyszli do obecnie uczącej się młodzieży.

To przesłanie, to zachęta do szukania własnych pasji, rozwijania ich, wykorzystywania "na maksa" czasu spędzonego w szkole. Szkole, która daje - jak sami stwierdzili - dobre fundamenty do dalszego kształcenia. Grzegorz i Sebastian podzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z młodszymi kolegami. Starali się ich przekonać, że każdy się zmienia, rozwija, dojrzewa do pewnych zachowań i decyzji. Warto więc wykorzystywać zdobywaną w naszej szkole wiedzę, zbierać doświadczenia, aby w przyszłości być człowiekiem spełnionym, kimś, kto spoglądając wstecz powie: „udało się”, „było wspaniale”, „jestem z siebie dumny”.

Grzegorzowi i Sebastianowi bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie, za poświęcony czas i życzymy sukcesów w dalszym kształceniu i karierze zawodowej.