Małopolska Noc Naukowców 2017

2017-10-01

Po raz czwarty uczestniczyliśmy w Małopolskiej Nocy Naukowców. 29 września uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych technikum pod opieka pani B. Maśko oraz pana B. Siemka brali udział w pokazach i warsztatach zorganizowanych przez Politechnikę Krakowską.

Głównym celem naszej wycieczki był wydział mechaniczny, gdzie mogliśmy brać udział w pokazach: najdokładniejszych systemów pomiarowych na świecie, głowic triangulacyjnych laserowych, prezentacji prototypów bolidu wyścigowego, elektrycznego pojazdu miejskiego. Mogliśmy założyć okulary i wejść do wirtualnego świata oraz podglądnąć jak działa drukarka 3D. Duże wrażenie wywarła na nas komora klimatyczna, gdzie przeprowadzane są badania konstrukcji obiektów w zmiennych warunkach temperatury. Część z nas spróbowała osobiście sterowania koparką oraz brała udział w zabawie ze sprężonym powietrzem. Wizyta na wyższej uczelni umożliwiła także poznanie oferty edukacyjnej Politechniki Krakowskiej i sprecyzowanie drogi dalszego rozwoju zawodowego w kierunku technicznym.