Wycieczka na Leskowiec

2017-10-09

3 października 2017r. odbyła się integracyjna wycieczka klas I w Beskid Mały na Przełom Rzyczanki, Groń Jana Pawła II oraz Leskowiec. W wycieczce brała udział klasa I Technik mechanik pojazdów samochodowych / mechatronik oraz I klasa Branżowej Szkoły I Stopnia monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie/ mechanik pojazdów wraz z wychowawcami Panią Mariolą Wójcik, Panem Pawłem Olszowskim oraz opiekunem Panią Agatą Bolek.

Zanim rozpoczęła się wędrówka na Leskowiec (922 m), szczyt Beskidu Małego, mieszczący się pomiędzy Gronią Jana Pawła II a Potrójną, wszyscy udali  się na spacer brzegiem rzeki Wieprzówki, by obejrzeć tzw. Łupki Wierzowskie, które zostały odsłonięte przez meandry dopływu tej rzeki po 70 milionach lat od powstania.

Nad rzeką uczniowie pozbierali drewno, chociaż trudno było o coś suchego i upiekli kiełbaski z dużą pomocą przewodnika Pana Remigiusza Lichoty. Ognisko się udało, bo pogoda dopisywała - nawet bardziej niż się tego spodziewaliśmy  - grunt, że nie padało !  Na Leskowiec wyruszyliśmy trasą Rzyki-Jagódki przez Groń Jana Pawła II.

W  czasie marszu było ciężko :-) jednak humory dopisywały, wszyscy z satysfakcją  osiągnęli szczyt. W drodze powrotnej towarzyszył wędrującym deszcz, nikomu to jednak nie przeszkadzało i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do autokaru. Integracja w 100 % się udała i wszyscy czekają na kolejny wypad w góry :-)