Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

2017-11-09

Już 2 lutego i 21 marca 2018 r. mijają najbliższe terminy składania wniosków z programu Erasmus + przez szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, na dofinansowanie w ramach akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia ", "Partnerstwa strategiczne" z sektora Edukacja szkolna oraz Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Granty z programu Erasmus+ pozwalają sfinansować 100% wydatków na:

W ramach Akcji "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" oraz Akcji "Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół" w sektorze Edukacja szkolna:

• zagraniczne kursy nauki języka dla kadry,
  • zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,
  • tzw. "wymianę" uczniów i kadry między szkołami,
  • zagraniczne kursy metodyczne i specjalistyczne dla nauczycieli,

W ramach Akcji „Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia” w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe:

• zagraniczne staże i praktyki dla uczniów w przedsiębiorstwach, instytucjach publicznych lub organizacjach pozarządowych,
  • praktyki zawodowe kadry,
  • szkolenia kadry w instytucjach kształcenia lub szkolenia zawodowego.

Zachęcamy do skorzystania ze szkolenia Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+ - praktycznych warsztatów z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

Dla sektora Edukacja szkolna:

20 listopada 2017, Kraków

27 listopada 2017, Poznań

4 grudnia 2017, Warszawa

11 grudnia 2017, Wrocław

Dla sektora: Kształcenie i szkolenia zawodowe:

24 listopada 2017, Warszawa

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

• jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie – 1 lutego i 21 marca 2018 r. dla akcji: "Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia" i "Partnerstwa strategiczne",
  • jak napisać wniosek, żeby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem generatora wniosków ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie zawiłości formalne,
  • w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi spełniać partner,
  • jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu,
  • jak zaplanować wydatki budżetowe, żeby uzyskać 100% finansowania projektu,
  • jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Agencja Pracy Twórczej.