Nasi uczniowie nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje

2018-06-21

Wakacje tuż tuż, tymczasem uczniowie Powiatowego Centrum Edukacyjnego z Chrzanowa, nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, korzystając z różnych form wsparcia w ramach projektu CKZ realizowanego w szkole. Eryk z klasy III technikum właśnie odebrał swoje prawo jazdy kat.B , które zrobił dzięki zakwalifikowaniu się na bezpłatny kurs.

Od grudnia uczniowie odebrali świadectwa kwalifikacyjne kursu SEP, uprawnienia operatorów wózków jezdniowych i widłowych oraz szereg certyfikatów z kursów umiejętności zawodowych i z oprogramowań inżynierskich.
Wakacje nie zniechęcają młodych ludzi do odbycia kursu spawania metodami MIG, MAG i TIG, bo dzięki takim kwalifikacjom będzie można znaleźć dobrze płatną pracę.
Uczniowie powalczyli również o jak najwyższe oceny z przedmiotów zawodowych, ci z jak najwyższymi średnimi otrzymają od września stypendia w wysokości 600 zł miesięcznie. Lipiec i sierpień to również czas intensywnej współpracy z pracodawcami, którzy zatrudnią na miesięczny płatny staż około 30 uczniów PCE.