DZIEŃ PAPIESKI W PCE

2018-11-06

W czwartek 25 października o godzinie 9.20 to jest na trzeciej lekcji, młodzież z klasy czwartej, trzeciej i pierwszej technikum przygotowała i zaprezentowała w sali numer 31 montaż słowno-muzyczny o świętym Janie Pawle II pt.: „Promieniowanie Ojcostwa”.

Teksty te przywołują postać świętego Karola Wojtyły Wielkiego Papieża Polaka a także innych świętych np.: św. Rafał Kalinowski, św. Brat Albert Chmielowski, św. Maksymilian Kolbe, Błogosławiony ks Jerzy Popiełuszko i Prymas Polski ks kardynał Stefan Wyszyński. Z całej sztuki promieniują wartości patriotyczne, edukacyjne i religijne.

Całą społeczność szkolna z akceptacją i entuzjazmem przyjęła tę akademię i nagrodziła aktorów rzęsistymi brawami.
Myślę, że tego rodzaju akcje można śmiało wpisać na stałe do harmonogramu szkolnego.
Za pomoc w realizacji akademii dziękuję Dyrekcji, koleżankom i kolegom a szczególnie p. Konradowi, p. Ani , p. Ewie a przede wszystkim młodym aktorom: Krystianowi, Janowi, Bartłomiejowi, Piotrowi, Pawłowi, Mateuszowi.
sMałgorzata Syjud

Dziękujemy siostrze Małgorzacie oraz wszystkim uczniom, którzy zorganizowali to piękne spotkanie.