Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

2018-11-26

Obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości na stałe wpisały się do kalendarza uroczystości szkolnych w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie.

Także i w tym roku uczniowie uczcili pamięć wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Patriotyczny montaż słowno – muzyczny przygotowały p. O. Dębska, p. A. Kulig oraz p. E. Saługa. Uczniowie przywołali postać księdza Piotra z III części ,, Dziadów” Adama Mickiewicza , Poetę i Pannę Młodą z ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, starego Jana – chłopa z XVIII wieku, oraz żołnierzy, których tragiczny los przeplatał się z losami ich rodzin. Głównymi informatorami o wydarzeniach w czasach zaborów byli gazeciarze, którzy pojawiali się na scenie z plikiem gazet, wykrzykując swoje kwestie. Pieśni patriotyczne wyśpiewał chór pod kierunkiem p. K. Szczurka.