IV Powiatowy Rajd na Orientację Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT

2015-04-08

W tym roku rajd odbył się 20 marca w rejonie Pogorzyc. Członkowie SKK PTT przy PCE zajęli I miejsce drużynowo oraz II miejsce w kategorii indywidualnej.

Od początku organizowania rajdów na orientację uczniowie Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie zajmują miejsca na podium. Tegoroczny sukces drużyny Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie jest tym większy, że tym razem do rajdu zgłosiło się prawie 200 uczestników. Mimo tego znów członkowie SKK PTT przy PCE zajęli I miejsce drużynowo oraz II miejsce w kategorii indywidualnej.
W tym roku rajd odbył się 20 marca w rejonie Pogorzyc. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyposażeni w kompasy
i mapy mieli za zadanie w ciągu półtorej godziny odnaleźć dwadzieścia punktów kontrolnych, w których znajdowały się perforatory do potwierdzania na kartach. Dokładna lokalizacja punktów zaznaczona była na mapie do biegu na orientację wykonanej w skali 1:10 000 z cięciem warstwicowym co 2,5 metra. Każdy zespół sam ustalał kolejność potwierdzania punktów w terenie.

W kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych II miejsce przypadło zespołowi „NO NAME” z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie – Dariuszowi Czubowi i Kacprowi Lizoniowi.

W kategorii drużynowej szkół ponadgimnazjalnych I miejsce wywalczyli:
Kowalczyk Dominik, Perończyk Jan, Czub Dariusz, Lizoń Kacper, Popławski Piotr, Filipek Dawid i Borkowski Fabian.