Archiwum: marzec 2018

Sviatoslav Tymoshenko w finale XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego!

2018-03-09

W dniach 03-04 marca odbyły się w Krakowie zawody II stopnia XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego. Do zawodów centralnych w Warszawie z wynikiem wyróżniającym zakwalifikował się Sviatoslav Tymoshenko. 

Czytaj więcej »

Ogłoszenie o naborze nauczycieli zawodu na kursy.

2018-03-13

Ogłoszenie o naborze nauczycieli z PCE w Chrzanowie oraz z Zespołu Szkół w Libiążu na kursy specjalistyczne dla nauczycieli. Wiecej informacji na stronie BIP - tutaj.

Czytaj więcej »

Kolejna pracownia wyremontowana rękami uczniów PCE Chrzanów.

2018-03-15

W ramach zajęć praktycznych klasy o profilu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie odnowili trzecią w tym roku szkolnym salę lekcyjną. W klasopracowni języka polskiego postanowili zamieścić portrety polskich noblistów oraz popiersie Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej »

Wyróżnienie w konkursie historycznym PATRIA NOSTRA

2018-03-16

12 marca o godz.12.00 w Filharmonii Krakowskiej odbyła się gala finałowa III edycji konkursu historycznego PATRIA NOSTRA dla województwa małopolskiego.Uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Gędoś , Krzysztof Pająk, Paweł Prowalski zostali wyróżnieni spośród 101 prac nadesłanych na konkurs.Praca uczniów to 30-to sekundowa animacja komputerowa w 3D dotycząca utworzenia Legionów Polskich we Włoszech.

Czytaj więcej »

Rozstrzygnięcie Konkursu o Żołnierzach Wyklętych

2018-03-21

16 uczniów PCE wzieło udział w II edycji konkursu o Żołnierzach Wyklętych. Przy rozdaniu dyplomów i nagród towarzyszyli nam honorowi goście - Szwadron Kawalerii Ochotniczej im.rtm.Witolda Pileckiego z Libiąża . Dziękujemy sponsorom za piękne nagrody. Są nimi : Instut Pamięci Narodowej w Krakowie, p. Dyrektor PCE – Agnieszka Siejka – Lasoń, Szwadron Kawalerii Ochotniczej im. rtm. Witolda Pileckiego w Libiążu oraz prywatna anonimowa osoba fundatorka licznych nagród.

Czytaj więcej »

II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

2018-03-25

Gabriel Kępka zajął II miejsce w grupie mechatronicznej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w dniach 23-24.03 w Gorzowie Wielkopolskim. Gratulujemy!

Na zdjęciu Gabriel otrzymuje z rąk dziekana prof. dr hab. R.Sorki promesę dostania się na dowolny wydział AGH bez postępowania rekrutacyjnego.

Czytaj więcej »

Dzień otwarty w naszej szkole

2018-03-26

Gimnazjaliści z ośmiu szkół wraz z opiekunami skorzystali z zaproszenia na Dzień Otwarty, który został zorganizowany 15.03.2018r. w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Chrzanowie. Młodzież gimnazjalną przywitali nauczyciele PCE oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Nikt się nie nudził, gdyż program DNIA OTWARTEGO zakładał wiele atrakcji: pokaz pierwszej pomocy, musztrę klasy strażackiej, lekcje pokazowe w nowoczesnych pracowniach : mechatronicznej, odnawialnych żródeł energii, obrabiarek CNC, budowlanej, elektrycznej. 

Czytaj więcej »

Kiermasz przedświąteczny

2018-03-27

W naszej szkole zapanował duch Świąt Wielkanocnych. 

Prace wykonane są w Świetlica Terapeutyczna w Chrzanowie Fundacja im. Brata Alberta.

Czytaj więcej »

Szkoła bez używek

2018-03-27

22.03.2018 w ramach projektu Szkoła bez używek uczniowie klasy 2a technikum oraz klasy 1 i 3 branżowej szkoły I stopnia uczestniczyli w spotkaniu z panem Jerzym Matusikiem terapeutą z Ośrodka Pomocy Społecznej w Chrzanowie. Celem prelekcji było przekazanie młodzieży informacji na temat problemów wynikających z eksperymentowania z szeroko pojętymi używkami. Prowadzący omówił mechanizmy i konsekwencje sięgania po alkohol i substancje psychoaktywne.

Czytaj więcej »

Festiwal Zawodów w Krakowie

2018-03-27

W dniach 22-24.03 już po raz piąty uczestniczyliśmy w Festiwalu Zawodów w Krakowie.

Prezentowaliśmy się na dwóch stoiskach w branży mechaniczno-mechatronicznej oraz budowlanej.

Czytaj więcej »

Turniej Pożarniczy w Państwowej Komendzie Straży Pożarnej w Chrzanowie

2018-03-28

Nasi uczniowie - Tomasz Kosobudzki oraz Katarzyna Gędoś z klasy II technikum zdobyli pierwsze i drugie miejsce. Tym samym dostali się do etapu powiatowego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej »