Archiwum: czerwiec 2018

Nauczyciele kontra uczniowie

2018-06-01

W ramach Dnia Sportu odbył się mecz piłki siatkowej uczniów PCE z nauczycielami.

Fotorelacja z meczu siatkówki - zobacz.

Czytaj więcej »

Zebrania z wychowawcami

2018-06-04

13 czerwca (środa) o godzinie 16.30 odbedzie się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie rodziców z wychowawcami klas.

Zapraszamy serdecznie.

Czytaj więcej »

Powiatowa Olimpiada Pszczelarska

2018-06-05

25 maja uczniowie PCE reprezentowali szkołę w Powiatowej Olimpiadzie Pszczelarskiej. Kasia Gędoś, Krzysztof Pająk oraz Paweł Prowalski rozwiązywali test pisemny oraz odpowiadali na pytania komisji konkursowej dotyczące pszczelarstwa.

Czytaj więcej »

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

2018-06-06

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Temat przewodni tegorocznych obchodów to „Tytoń i choroby serca”. Badania naukowe potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia (m.in. chorób naczyń wieńcowych, naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i tętniaka aorty). Na świecie na choroby spowodowane paleniem tytoniu, co 5 sekund umiera człowiek. Nie istnieje bezpieczna liczba papierosów, które można wypalić.

Czytaj więcej »

Rotmistrz Witold Pilecki - Bohater Niezłomny

2018-06-07

Krzysztof Pająk, uczeń klasy II technikum zajął I miejsce w konkursie Rotmistrz Witold Pilecki - Bohater Niezłomny w kategorii prac multimedialnych, a Ewelina Raźniak z klasy I wielozawodowej zajęła II miejsce.

Czytaj więcej »

Dobry Start

2018-06-13

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. 

Czytaj więcej »

Tap The Map

2018-06-19

Przedstawiamy pierwszą aplikację mobilną do edukacji statystycznej Tap The Map, którą stworzyli studenci podczas hackathonu Show Me Data zorganizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Zachęcamy młodzież do nauki poprzez zabawę!

Czytaj więcej »

Nasi uczniowie nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje

2018-06-21

Wakacje tuż tuż, tymczasem uczniowie Powiatowego Centrum Edukacyjnego z Chrzanowa, nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, korzystając z różnych form wsparcia w ramach projektu CKZ realizowanego w szkole. Eryk z klasy III technikum właśnie odebrał swoje prawo jazdy kat.B , które zrobił dzięki zakwalifikowaniu się na bezpłatny kurs.

Czytaj więcej »