Archiwum: czerwiec 2022

Dzień Dziecka

2022-06-01

1 czerwca życzymy, aby każdy z Was pielęgnował to, co w dziecku najlepsze: niezmąconą radość, entuzjazm i ciekawość świata. Uczniowie i nauczyciele świętowali ten dzień przebierając się za bohaterów swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, a także obdarowując innych słodkościami. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!     
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Czytaj więcej »

Uwaga Ósmoklasiści!!!

2022-06-01
Rekrutacja nadal trwa, dlatego przedstawiamy Wam dalsze opisy kierunków kształcenia w Zespole Szkół Technicznych "FABLOK"
w Chrzanowie.
Technik mechanik- o specjalności: programowanie obrabiarek CNC, to atrakcyjny zawód o szerokim zapotrzebowaniu na rynku pracy. Zawód ten obejmuje swym zasięgiem takie zagadnienia jak: projektowanie, konstruowanie, budowa, eksploatacja i naprawa maszyn, urządzeń i mechanizmów.
Czytaj więcej »

Uwaga Uczniowie!!!

2022-06-03
Przypominamy już jutro 4 czerwca o godzinie 9.00 odbędzie się w naszej szkole Festyn Sportowo - Rekreacyjny.
Zapraszamy Was wszystkich do wspólnej zabawy.
Tym dniem odpracowujemy dzień 17 czerwca br.
Szczegóły na plakacie.
Czytaj więcej »

Cesarski Wiedeń

2022-06-08

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na dwudniową wycieczkę do Wiednia. Planowany termin wrzesień 2022 r. Koszt 470 zł +25 euro bilety wstępu.
Informacje u pani E. Saługa oraz p. A. Wielgus. Ilość miejsc ograniczona.

Czytaj więcej »

Wyłaniamy talenty

2022-06-09

W czwartek 9 czerwca stała ekipa teatralna pod opieką p. Marzeny R. i s. Małgorzaty wzięła udział w finalnych zajęciach w Starym Teatrze w Krakowie. Eryk, Dawid, Mateusz, Daniel, Bartosz, Dominik, Jakub, Marcin, Jakub, Kacper, Milosz, Kacper, Patryk, Mateusz, Przemek, Szymon, Emilia i Szymon próbowali swoich sił w improwizacjach na deskach teatru. Na zakończenie zajęć odebraliśmy wyrazy uznania od aktora i reżysera p. Daniela. Otrzymaliśmy zaproszenie na sztukę teatralną i kolejną edycję zajęć we wrześniu. Zapraszamy wszystkich pasjonatów teatru!

Czytaj więcej »

"Fablok" w Parku Wodnym

2022-06-09
W środę 8 czerwca uczniowie z klas 3tm, 3td, 3tb, 1ta i 1tb pod czujnym okiem p. Marzeny R., p. Katarzyny J. i s. Malgorzaty 
relaksowali się w Aquaparku w Krakowie. Po krótkim przeszkoleniu przez instruktora, uczestnicy bezpiecznie korzystali ze wszystkich atrakcji. Był to mile spędzony czas po całorocznym szkolnym wysiłku!
Czytaj więcej »

Nauka i zabawa w Zespole Szkół w Babicach

2022-06-10
Uczniowie klasy 3 gościli dziś w Zespole Szkół w Babicach, gdzie konstruowali i programowali roboty. Objaśniali również obsługę drukarki 3D. Okazało się, że Krystian i Bartek mają ogromny zmysł plastyczny - używając długopisu 3D tworzyli figury na szablonach :)
Uruchomiliśmy również okulary VR, ale brakło nam czasu na synchronizację i wykonywanie zadań. 
Czytaj więcej »

Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!!!

2022-06-10
Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty do Zespołu Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie dnia 13 czerwca w godzinach 8:20 - 14:20.

W programie:

Pojedynek z robotem - technik mechatronik;
Sterowanie systemem PWN - technika automatyk;
Tyle słońca w całym mieście-a ile z tego energii? - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
Zaczarowany ołówek-zmień wizje w rzeczywistość - technik mechanik.
Będzie okazja do spotkania z nauczycielami oraz poznania pracowni i ich wyposażenia.
Czytaj więcej »

Wolontariat w Katowicach

2022-06-14

W niedzielę 12 czerwca Wolontariusze: Kamila, Mateusz, Łukasz, Jakub i Vladyslav pod kierunkiem s. Małgorzaty posługiwali bezdomnym w Katowicach. Wcześniej na Mszy Świętej prowadzili Liturgię Słowa, po niej wydawali kanapki potrzebującym zgromadzonym przy Domu Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty. W ten sposób Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło swoją działalność w tym roku szkolnym. Już mamy ciekawe plany na przyszłość. Życzymy dobrych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Czytaj więcej »

Zawody sportowe

2022-06-15
Dnia 14 czerwca nasza szkoła brała udział w zawodach szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców.
Wystąpiliśmy w następujących składach:
Drużyna 1: Dudek Dawid, Brzózka Bartłomiej.
Drużyna 2: Chrząszcz Dominik, Warzecha Wojciech.
Po zaciętej i ambitnej walce nasi siatkarze Dudek Dawid i Bartłomiej Brzózka zajęli wysokie 4 miejsce.
Łącznie nasi reprezentanci obydwu drużyn uplasowali naszą szkolę na II miejscu!!!
Dziękujemy za sportową walkę i gratulujemy wyniku.
Czytaj więcej »

Stare Dworzysko – Szlakiem Greenways

2022-06-17

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie kl. 1ta wybrali się na wycieczkę szlakiem Greenways. Trasa przebiegała przez malownicze zakątki Kamionki Małej oraz Starego Dworzyska.
Wszyscy uczestnicy wycieczki są zgodni, iż tego typu wyprawy poza miasto to wspaniała forma aktywności fizycznej i miłe spędzenie czasu. Wakacje to czas wycieczek!!!

 

 

Czytaj więcej »

Uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego w Krakowie

2022-06-20
Uroczysta Gala Kształcenia Zawodowego w Krakowie.
Krystian Łuczyński i Krzysztof Uroda z klasy 3 technik mechatronik, przygotowani przez pana Konrada Szczurka zdobyli 1 miejsce w wojewódzkim konkursie "Mam zawód. Mam fantazję" w konkurencji: Projekt oraz druk 3D modelu części mechanicznych w programie AutoCAD.
 
Czytaj więcej »

Zakończenie roku szkolnego

2022-06-21

Uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca o godzinie 9:00. 
Czytaj więcej »

Udanych wakacji!

2022-06-27
Drodzy uczniowie życzymy Wam udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie, bawcie się dobrze, spędzajcie czas z najbliższymi. Niech to będzie czas pełen ciekawych spotkań, niezapomnianych przygód i dobrego humoru.
Czytaj więcej »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

2022-06-28

24 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. W tym dniu pożegnaliśmy również uczennice i uczniów klas III Szkoły Branżowej I stopnia.
W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Chrzanowskiego Pan Andrzej Uryga, przedsiębiorcy, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Pagacz oraz rodzice wyróżnionych uczniów.
Podczas akademii osoby współpracujące i zaprzyjaźnione z naszą szkołą otrzymały statuetki z rąk Pani Dyrektor mgr Agnieszki Siejki-Lasoń.

Czytaj więcej »