Dwie nowe pracownie: układów mechatronicznych oraz łączenia metali.

2015-12-22

16 grudnia w naszej szkole uruchomiono dwie nowe pracownie: układów mechatronicznych oraz łączenia metali.

Zobacz film z tej uroczystości.

Pracownia układów mechatronicznych składa się z ośmiu stanowisk wyposażonych m.in. w zestawy edukacyjne do pneumatyki i elektropneumatyki, stanowisko symulacji procesów przemysłowych w układzie 3D ze sterownikami PLC oraz stanowiska z płytami montażowymi do montażu podzespołów i układów. Podczas zajęć uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się zaawansowaną wiedzą z zakresu mechatroniki używaną w maszynach, pojazdach samochodowych, urządzeniach wytwórczych oraz w aparaturze diagnostycznej i pomiarowej.
Posługując się oprogramowaniem inżynierskim wykonują zadania dotyczące:
- projektowania i konstruowania urządzeń z wykorzystaniem technik komputerowych
- obsługi i programowania sterowników PLC
- obsługi i programowania robotów przemysłowych
- automatyki i obsługi urządzeń współczesnych linii produkcyjnych i montażowych
- instalacji i obsługi systemów sieciowych, transmisji danych stosowanych w mechatronice
- projektowania i serwisowania układów sterowania urządzeń i systemów mechatronicznych
Pracownia łączenia metali złożona jest z ośmiu stanowisk wyposażonych w stoły spawalnicze z filtracją OSCAR SF 1000, półautomat spawalniczy POWER MIG 3500, półautomat spawalniczy POWER MIG 400, spawarkę invertorową ARC 200, półautomat KEMPPI MIN ARC EVO 180, spawarki transformatorowe TRAFIMET 250 IGBT, invertek LINKOLN V 160 i stanowisko do spawania gazowego.
Pracownia zlokalizowana jest w pomieszczeniu o pełnej wentylacji centralnej i stanowiskowej spełniającej obowiązujące normy środowiskowe. Uczniowie będą zdobywali dodatkowego, certyfikowane kwalifikacje z zakresu różnych metod łączenia metali (spawanie MIG, MAG itd.).