Pracownia CKP

Czym jest CKP?

Centrum Kształcenia Praktycznego w Chrzanowie jest publiczną placówką edukacyjną, wchodzącą w skład Zespołu Szkół Technicznych "FABLOK", organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Chrzanowie. Zgodnie z nadanym statutem podstawowe zadania Centrum można zakwalifikować do następujących grup:

• Organizowanie i prowadzenie zajęć praktycznych, laboratoryjnych dla uczniów i słuchaczy szkół zawodowych; zasadniczych, średnich i policealnych dla kierunków mechanicznych i elektrycznych w pełnym zakresie, bądź też w zakresie wybranych treści programowych dla innych pokrewnych specjalności.
  • Organizowanie i przeprowadzanie egzaminów z nauki zawodu i przygotowania zawodowego kierunków mechanicznych i elektrycznych (POSIADAMY AKREDYTACJĘ).
  • Organizowanie różnych pozaszkolnych form kształcenia zawodowego kierunków elektrycznych i mechanicznych oraz prowadzenie egzaminów kwalifikacyjnych np. egzaminy na tytuł mistrza i robotnika wykwalifikowanego, egzaminy na dodatkowe uprawnienia kwalifikacyjne dla elektryków, na uprawnienia spawalnicze itp.
  • Organizowanie i prowadzenie różnych form doskonalenia umiejętności nauczycieli kształcenia zawodowego (w ramach istniejącego ośrodka doradztwa metodycznego ).
  • Organizowanie i prowadzenie poradnictwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych podejmujących decyzję o wyborze kierunku kształcenia.
  • Wykonywanie innych zadań edukacyjnych związanych z kształceniem i doskonaleniem zawodowym.