Archiwum: czerwiec 2017

Wycieczka na Leskowiec

2017-06-01

Zanim zaczęliśmy wędrówkę na Leskowiec (922 m), szczyt Beskidu Małego, mieszczący się pomiędzy Gronią Jana Pawła II a Potrójną, udaliśmy się na spacer brzegiem rzeki Wieprzówki, by obejrzeć tzw. Łupki Wierzowskie, które zostały odsłonięte przez meandry dopływu tej rzeki po 70 milionach lat od powstania. W tym nadzwyczaj urokliwym miejscu, o niezwykłym mikroklimacie można zobaczyć kaskady czystej, górskiej wody.

Czytaj więcej »

31 maja obchodziliśmy Światowy Dzień bez Tytoniu

2017-06-06

Z roku na rok spada ilość regularnych palaczy w Polsce. Jednak choroby spowodowane paleniem tytoniu i biernym wdychaniem dymu tytoniowego są bardzo często spotykane. Choroby odtytoniowe obejmują 15 nowotworów oraz kilkadziesiąt chorób układu krążenia, układu oddechowego i innych narządów. Około 90 % chorych na raka płuc to palacze. Mimo to w dalszym ciągu 1/4 społeczeństwa nałogowo pali papierosy, tylko 35 % palaczy chce podjąć próbę porzucenia nałogu a co czwarty Polak przyznaje, że pali w obecności dzieci,a co ósmy pali w obecności kobiet w ciąży.

Czytaj więcej »

Otwieramy Centrum Kompetencji Zawodowych !

2017-06-09

DRODZY UCZNIOWIE!
ZDOBĘDZIECIE DODATKOWĄ WIEDZĘ I CERTYFIKOWANE UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNE, PODNIESIECIE POZIOM ZNAJOMOŚCI JĘZYKÓW OBCYCH ORAZ INNYCH UMIEJĘTNOŚCI OCZEKIWANYCH NA RYNKU PRACY ZWIĘKSZAJĄCYCH SZANSĘ NA ZATRUDNIENIE.

Więcej tutaj.

Czytaj więcej »

Koncert muzyki klasycznej w NOSPR-u w Katowicach.

2017-06-09

Dnia 7 czerwca wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu muzyki klasycznej w niezwykle akustycznej i pięknej sali NOSPR-u w Katowicach. Motywem przewodnim koncertu była „Muzyka w muzyce”, każdy utwór poprzedzony były słowem wstępnym wprowadzającym nas w epokę kompozytora i tematykę kompozycji.

Czytaj więcej »

Wycieczka na Leskowiec

2017-06-10

W dniu 01.06.2017 odbyła się klasowa wycieczka na Leskowiec pod opieką naszej wychowawczyni Beaty Maśko oraz pani Anny Wielgus i pana Michała Marcinowskiego. Nad całością wyprawy czuwał przewodnik PTT pan Remigiusz Lichota.
Wspólnie z nami, czyli z klasą Ia technikum w wycieczce uczestniczyła klas Ib.

Czytaj więcej »

Sprzątanie Beskidów z PTT Chrzanów

2017-06-26

Członkowie SKK PTT przy PCE w Chrzanowie wraz z innymi szkolnymi kołami z okręgu chrzanowskiego wspomogli coroczną akcję sprzątania Beskidów. Tym razem porządkowaliśmy rejon Babiej Góry od strony Przełęczy Przyrodników.

Czytaj więcej »