Archiwum: styczeń 2023

Olimpiada Wiedzy Technicznej na Politechnice Krakowskiej

2023-01-04

Uczeń kl 4a Nikodem Suder po przejściu etapu szkolnego zakwalifikował się do zawodów II stopnia Olimpiady Wiedzy Technicznej. Zawody odbyły się 04.01.23 w Krakowie na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Mechanicznym. Życzymy Nikodemowi pomyślnych prądów. Wyniki za miesiąc.

Czytaj więcej »

Pracownicy ORLEN Serwis w Zespole Szkół Technicznych FABLOK w Chrzanowie

2023-01-09

9 grudnia w Zespole Szkół Technicznych FABLOK w Chrzanowie odbyło się spotkanie przedstawicieli ORLEN Serwis z uczniami szkoły.

Czytaj więcej »

Akcja w Katowicach

2023-01-12
 
Szkolny Wolontariat posługiwał bezdomnym wspierając Siostry Misjonarki Miłości. Nasi uczniowie: Mateusz, Łukasz, Dawid, Olaf, Maciej, Jan, Łukasz i Szymon uczestniczyli aktywnie w Liturgii Mszy Św. a następnie wydali 170 obiadów potrzebującym.
Czytaj więcej »

Promocja w Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini

2023-01-19
W dniu dzisiejszym gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini. Uczniowie klas o profilu mechatronicznym ( Krzysztof Uroda, Bartosz Remin) zaprezentowali uczniom klas siódmych i ósmych układy mechatroniczne, które przygotowali samodzielnie. Siódmo- i ósmoklasiści ćwiczyli z wielkim zainteresowaniem na układach opartych na elementach pneumatycznych i elektrycznych.
 
Czytaj więcej »

Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!!!

2023-01-19

Serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty do Zespołu Szkół Technicznych „FABLOK” w Chrzanowie dnia 1 marca 2023r.

Czytaj więcej »

Lekcja religii w chrzanowskiej bibliotece

2023-01-22
W czwartek 19 stycznia klasa 1tb w ramach lekcji religii uczestniczyła w wykładzie pt. "Spotkanie z Biblią" w Miejskiej Bibliotece w Chrzanowie. Nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią powstania Biblii, mogli obejrzeć min. zwoje papirusowe, tablice z dekalogiem, monety, różne przekłady i wydania Pisma Świętego.
 
Czytaj więcej »

Klasa 1ta jeździ na łyżwach

2023-01-22

W piątek, 20 stycznia, klasa Ita wraz z opiekunami postanowiła wykorzystać zimową aurę i wybrała się na łyżwy na chrzanowskie lodowisko. Prawie dwugodzinna jazda przyniosła mnóstwo zabawy i uśmiechu - niektórzy stawiali na niej pierwsze kroki, inni kręcili skomplikowane piruety. Zmęczeni i lekko posiniaczeni, ale uśmiechnięci uczniowie wrócili do domu. 

Czytaj więcej »

160 – rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863-2023

2023-01-24

Powstanie wybuchło w efekcie narastającego terroru rosyjskiego okupanta, braku reform i demokratyzacji Kraju, a także dążeniu do odzyskania niepodległości przez świadomą część społeczeństwa polskiego.

Czytaj więcej »

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 2 w Libiążu

2023-01-24

Bartek Remin i Jakub Kadłuczka pod kierownictwem Macieja Krzeczka zaprezentowali młodzieży klas 8a, 8b i 8c przykłady doświadczeń przeprowadzanych w pracowniach: mechatronicznej, mechanicznej i elektrycznej naszego technikum.

Czytaj więcej »

Wizyta Prodziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej

2023-01-26

25 stycznia gościliśmy Prodziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej dr. hab. inż. Bogdana Szybińskiego prof. PK. Podczas tego ciekawego spotkania maturzyści mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną krakowskiej uczelni oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dzięki temu wydarzeniu wielu z naszych przyszłych absolwentów skonkretyzowało swoje plany na przyszłość.

Czytaj więcej »

"Jasełka na dworcu" dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Trzebini

2023-01-27
W piątek 27 stycznia br. koło teatralne wystawiło "Jasełka na dworcu" dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Trzebini.
 
Czytaj więcej »

Licealiad Szkół Średnich powiatu chrzanowskiego w tenisie stołowym

2023-01-27
Dnia 26 stycznia br. w Zespole Szkół Techniczno - Usługowych w Trzebini odbyły się kolejne zawody w ramach Licealiady Szkół Średnich powiatu chrzanowskiego.
 
Czytaj więcej »

Z wizytą w Szkole Podstawowej w Zagórzu

2023-01-27

Po krótkim koncercie Igora Bobowskiego (gitara, śpiew), który wciągnął młodzież do wspólnego śpiewania, uczniowie klas 8a i 8b mieli możliwość poznać układy z dziedziny mechatroniki, robotyki, elektroniki i budowy maszyn.

Czytaj więcej »

Walentynki

2023-01-29
Czytaj więcej »

UWAGA

2023-01-30
Całej społeczności szkolnej życzymy udanych i bezpiecznych ferii .
Do zobaczenia w szkole za dwa tygodnie.
Czytaj więcej »